wsaczu.euGASTRONOMIARestauracje

Ratuszowa

Adres:

Rynek 1

Godziny otwarcia:

Otwarte od: 10 do 23

Kontakt:

18 443 56 15

Opis:

Mieszcząca się w podziemiach nowosądeckiego Ratusza jest z założenia lokalem łączącym zalety znakomitej kuchni z atmosferą sympatycznego, popularnego lokalu dostępnego dla wszystkich chcących smacznie i niedrogo zjeść. W Ratuszowej każdy znajdzie coś dla siebie ale przydomek Dom Pierogów mówi sam za siebie – w karcie znajdziemy ich aż kilkanaście rodzajów: od powszechnie lubianych ruskich, poprzez lokalne np. galicyjskie (z kaszą gryczaną i serem), czy z kaszanką po najbardziej – wydawałoby się – ekstrawaganckie, a zarazem najbardziej wyrafinowane czyli te z pokrzywą, ogórecznikiem i parmezanem (wg receptury Jamie’go Oliviera). Są także słodkie odmiany np. z owocami, czy z makiem. W zgodnej opinii wielu stałych klientów — wszystkie pyszne! Zyskały pochlebne opinie takich smakoszy, jak Piotr Bikont i Robert Makłowicz. Poza pierogami, w karcie znaleźć można inne klasyczne pozycje tradycyjnej, polskiej kuchni. Wśród nich największym hitem (budzącym entuzjazm zwłaszcza wśród przybyszów z dalszych stron) jest golonka – upieczona na rumiano w miodzie i podawana z dodatkami.
W Ratuszowej można też umówić się na dobrą kawę i coś słodkiego lub spotkać ze znajomymi przy świetnie zaopatrzonym barze. Trójdzielny układ pomieszczeń z salą barową pośrodku umożliwia także organizację imprez z muzyką i tańcami nie przeszkadzającymi gościom przy stolikach.

Latem zaprasza nieduży, ładnie zaaranżowany i cichy ogródek. W upalne dni oprócz piwa, popularnych napojów gazowanych, czy soków, można do posiłków zamówić lokalną specjalność i ciekawostkę czyli kwas chlebowy – tradycyjny, rzadko dziś spotykany napój chłodzący własnego wyrobu.

Galeria

Mapa

    AGENCJE REKLAMOWE (30)
    ANTYKI (5)
    ATRAKCJE (56)
    BUDOWNICTWO (144)
    FINANSE (61)
    GASTRONOMIA (128)
     - Bary szybkiej obsługi (19)
     - Ciastkarnie i lody (17)
     - Jadłodajnie (20)
     - Pizzerie (20)
     - Puby (10)
     - Restauracje (35)
     - Ryby i owoce morza (5)
    HURTOWNIE (73)
    JUBILER (22)
    KRAWIECTWO (32)
    KSIĘGARNIE (13)
    KWIACIARNIE (34)
    MEDYCYNA (20)
    MOTORYZACJA (217)
    MUZYKA, INSTRUMENTY (3)
    MYJNIE (18)
    NAUKA JAZDY (25)
    NOCLEGI (15)
    ODZIEŻ UŻYWANA (12)
    OPTYK (16)
    ORGANIZACJA WESEL (70)
    ROZRYWKA (18)
    SERWIS AGD (11)
    SKLEPY (338)
    SKUP ZŁOMU (7)
    SPORT (28)
    STOMATOLOGIA (26)
    ŚWIAT DZIECKA (20)
    TRANSPORT (16)
    URODA (166)
    USŁUGI (52)
    WETERYNARIA (16)
    ZEGARMISTRZ (6)  Tekst:


   Rozkład MPK Nowy Sącz
   Usługi informatyczne